Bir e-Ticaret Sitesinde Hangi Özellikler Olmalı?

Bir e-Ticaret Sitesinde Hangi Özellikler Olmalı?

Bir e-Ticaret Sitesinde Hangi Özellikler Olmalı?

E-ticaret, internetten para kazanmanın harika bir yoludur. Bu terim, internet üzerinden ürün veya hizmet satan online dükkanlar için kullanılır. 

Herhangi bir kayda değer e-ticaret sitesi size envanter yönetim seçenekleri sunarak ödemeler alabilmenizi sağlamanın yanında ayrıca satış raporları hazırlar. Ancak bunlar e-ticaret konusu mevzu bahis olduğunda sadece temel özelliklerdir. En iyi e-ticaret sitesini ararken aklınızda bulunması gereken bazı diğer özellikler şu şekilde:

 • Ürün kategorileri oluşturabilme özelliği.
  Eğer birden fazla çeşit ürün satıyorsanız, işleri düzenli tutmalısınız.
 • Ürün sayfası özelleştirme seçenekleri.
  Her bir ürün için detaylı bilgi içeren ve harika görünen eşsiz sayfalar oluşturabiliyor olmalısınız.
 • Satış ve indirim işlevselliği.
  Müşteriler alışveriş yapmaya bayılır, ve bu sayede biraz ek gelir elde edebilirsiniz.
 • Çoklu ödeme yöntemi desteği.
  Farklı seçenekler sunabilmeli. Banka sanal posları ve ödeme aracılık şirketlerinin posları ile sorunsuz bağlanıp çalışabilmeli. 
 • Analitik bilgiler
  Müşterilerinizi ne kadar tanırsanız, o kadar fazla satış dönüşümü sağlayabilirsiniz.
 • Hız ve Performans.
  E-ticaret sitenizin performansı söz konusu olduğunda, yüklenmesi çok uzun süren bir web sitesine sahip olamazsınız. Bu, müşterinin sitenizi daha hızlı terk etmesine neden olarak çevrimiçi işinizde önemli bir kayba neden olur. Dolayısıyla, bir sitenin performansı büyük ölçüde barındırma sağlayıcısına ve web sitenize yüklediğiniz dosya hacmine bağlıdır.
 • Güvenlik.
  Güvenlik önlemlerinin etkinliği olmadan hiçbir çevrimiçi mağaza tamamlanmış sayılmaz. Güvenliğin önemi hiçbir şekilde göz ardı edilemez.

 

"e-Ticarete girmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum. Kararsızım, hangi sistemi seçmeliyim? Ne kadar bütçe ayırmalıyım? Neleri önceden bilmem ve yerine getirmem gerekir?"

Bu ve benzeri sorularınıza bizden E-TİCARET DANIŞMANILĞI alarak çözüm bulabilirsiniz. Bizimle iletişim kurun, tanışalım, kahve içmeye de bekleriz.

Blog

E-ticarete Nasıl Başlanır? E-ticaret Başlangıç Rehberi

 7 Şubat 2021 Pazar

E-ticarete Nasıl Başlanır? 10 Adımda E-ticaret Başlangıç Rehberi

Devamı

Pazarlamanın 4P'si

 7 Şubat 2021 Pazar
Devamı

Erken Hasat Zeytinyağı

 27 Ocak 2021 Çarşamba
Devamı

Google Türkiye'den esnaf ve KOBİ'lere 12 milyon dolarlık destek

 24 Aralık 2020 Perşembe

Google tarafından TESK iş birliği, Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi desteğiyle hayata geçirilen, KOBİ'leri pandemi koşullarında destekleyecek "Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar" programı tanıtıldı.

Devamı